TCDD Bütçe, Yatırım, Dery ve Yeniden Yapılanma Çalıştayı Başladı

TCDD Bütçe, Yatırım, Dery ve Yeniden Yapılanma Çalıştayı Başladı :TCDD Genel Müdürlüğünün Bütçe, Yatırım, DERY ve Yeniden Yapılanma Çalıştayı, 20 Nisan 2017 Perşembe günü Kızılcahamam Çam Hotel’de başladı.


Çalıştaya; TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak, Özel Kalem Müdürü, Teftiş Kurulu Başkanı, 1. Hukuk Müşaviri, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Demiryolu Emniyeti ve Risk Yönetimi Müdürü ve Genel Müdür Danışmanı ile Daire Başkanları, Başkan Yardımcıları ve Bölge Müdürleri katıldı.

Çalıştayın açılışında konuşan ve 2003 yılından bugüne kadar demiryollarına 60 milyar TL yatırım yapıldığını anlatan Genel Müdür Apaydın, “Biz yatırımcı bir kuruluşuz. Bu yatırımları gece gündüz çalışarak sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Demiryolu Sektöründe yaşanan serbestleşme sürecine değinen Apaydın, TCDD’nin yeniden yapılandırılarak, yeni dönemde altyapı işletmecisi olarak yoluna devam edeceğini kaydetti. Apaydın, serbestleşme süreciyle ilgili Şebeke Bildirimini yayınlandıklarını, yeni demiryolu tren işletmecilerinin sektöre girmesini beklediklerini söyledi.

Altyapı işletmecisi olarak önemli projeler yürüttüklerini hatırlatan Apaydın, “Ankara-Sivas ve Ankara-İzmir YHT hatları ile Bursa-Bilecik, Konya-Karaman-Ulukışla, Adana-Mersin, Adana-Toprakkale-Gaziantep hızlı tren hattı inşa çalışmalarımız var. Bunları bir an evvel tamamlayarak işletmeye açmak istiyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Yatırımlar hedeflerinin gerçekleşmelerinin önemli olduğuna dikkati çeken Genel Müdür Apaydın, 2017 yılının gerçekleşme oranlarının en yüksek olacağı bir yıl olmasını istedi.

Dört gün sürecek Çalıştay, 23 Nisan Pazar günü sona erecek.İlk yorum yapan olun

Yorumlar