Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan’dan 23 Nisan MesajıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan’dan 23 Nisan Mesajı :Ülkemizde demokratik hayatın temellerinin atıldığı, egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunu bütün dünyaya ilan edildiği günün 97’nci yılını kutlamanın onuru ve sevinci içindeyiz.

Millî iradenin temsilcilerinin oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bugün; hem Kurtuluş Savaşımızı zafere götüren yolun başlangıcı, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olmuştur.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, milli egemenliğimizin ilan edildiği bu kutlu günü de çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Ulusumuzun en değerli varlığı olan çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir.

Ulusun, egemenliğini kendi eline aldığı bu mutlu günde, tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma iradesi içinde görmenin gurur ve huzuru içindeyiz. Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin çabalarıyla, dünya devletleri arasında, hak ettiği seçkin yeri alacaktır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. Yıldönümünü kutluyor, tüm çocuklarımıza ve yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum.

Ahmet ARSLAN
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.