BTS 8. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

BTS 8. Olağan Genel Kurulu Yapıldı :Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası 8.Olağan Genel Kurulu 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara’da yapıldı.


Divan Kurulunun oluşturulması ve yapılan saygı duruşunun ardından gündem kapsamında başlayan Genel Kurulda ilk olarak Genel Başkan Uğur YAMAN tarafından açılış konuşma yapıldı.

Genel Kurula katılan konuklar tanıtıldı ve bu konuklardan söz almak isteyen konuklar konuşma yaptı. Konuklardan; KESK Genel Sekreteri Hasan TOPRAK, CHP Ankara Milletvekili Necati YILMAZ, 10 Ekim Derneği Başkanı Mehtap SAKİNCİ COŞKUN, EMEP Merkez yöneticisi Fevzi AYBER, DSİP adına Attila DİRİM tarafından konuşmalar yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından 10 Ekim katliamında yaşamını yitiren üyelerin yakınlarına verilmek üzere plaket töreni düzenlendi. Törenin ardından Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası’nın kuruluşunda ve gelişmesinde katkı sunan Orhan Altuğ, Cengiz Demir, İshak Kocabıyık, Musa Ulusoy ve Naci Başat için hazırlanan plaketler kendilerine teslim edildi.

Gündem kapsamında konuşmalar devam ederken, gün içinde Ankara Gar’a gidilerek bir anma yapılacak, akşam da ihraç edilen ve açlık grevinde olan KESK üyeleri Yüksel Caddesinde oluşturulan heyet ziyaret edildi.

Genel Kurul gündem kapsamında sürmüş ve son olarak dilek ve temenni konuşmalarının ardından ilk gün tamamlandı.

Genel Kurul ikinci gün yapılan seçimlerle tamamlandı.

Merkez Yürütme Kurulu görev dağılımı aşağıdadır.

Genel Başkan Hasan Bektaş

Genel Sekreter Hasan Soysal

Genel Mali Sekreter Mehmet Akif ÇETİN

Genel Örgütleme ve Eğitim Sekreteri Cavit KAYAOĞLU

Genel Hukuk TİS ve İnsan Hakları Sekreteri Rıza ERCİVAN

Genel Basın Yayın Sekreter Ahmet EROĞLU

Merkez Kadın Sekreteri Devlet Gül Bildikarısohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar