Erzincan’da Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Demiryolları EtkinliğiErzincan’da ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Demiryolları’ Etkinliği :Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksekokulu raylı sistemler bölümü öğrencilerine yönelik ‘Kariyer Buluşması’ programına TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkan Yardımcısı Cüneyt Türkkuşu katıldı.

Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksekokulunda ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Demiryolları’ etkinliği gerçekleştirildi.

Akademi ve Değerler Kulübü ve Türk İslam Medeniyeti Kulübü işbirliği ile organize edilen etkinlikler kapsamında, ilk olarak raylı sistemler bölümü öğrencilerine yönelik ‘Kariyer Buluşması’ programı gerçekleştirildi.

‘Kariyer Buluşması’ programının ardından Refahiye Çok Programlı Lisesi Konferans Salonunda konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkan Yardımcısı Cüneyt Türkkuşu, sektörel değişimler, sektörün işgücü beklentileri, işgücü belgelendirme mevzuatı, meslek standartları ve yeterlilikleri, raylı sistemler mesleki eğitimi ve TCDD insan kaynağı mevcut durumu başlıklarını içeren bir sunum yaptı.

Konferansın ardından Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Akpınar tarafından arşivlenen ve Türk demiryolları tarihine ait birbirinden çarpıcı eserleri içeren fotoğraf sergisi gezildi.

Fotoğraf sergisi 1-5 Mayıs tarihleri arasında Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesi Eğitim Fakültesinde de gezilebilecek.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.