Hızlı Tren Bilet Fiyatları

TCDD bilgisayarli bilet satis noktasi
TCDD bilgisayarli bilet satis noktasi

Hızlı Tren Bilet Fiyatları 2017 : Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü hatlarında TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından işletilen Yüksek Hızlı Trenleri bilet fiyatları ne kadar sorusuna cevap arayanlar işte bilet fiyatları…


Yüksek Hızlı trenlerde Business ve Ekonomi olmak üzere 2 tür vagon bulunmaktadır.

Hesaplı Bilet

Trenin hareket saatine 72 saat kalıncaya kadar alınabilen, iade, değişiklik ve açık bilete çevrilme hakkı bulunmayan bilettir. Ayrıca tarife indirimi uygulanamaz.

Standart Bilet

Trenin hareketine 5 dakikaya kalıncaya kadar alınabilen, sadece 1 kez değiştirilme hakkı olduğu gibi açık bilete de çevrilebilme hakkı verilen bilettir.

Esnek Bilet

3 kez değişiklik, iade ve açık bilete çevrilme hakkı verilen bilet çeşididir.

YHT Plus

Business ve Ekonomi vagonlarında verilen yemek hizmetlerini kapsayan ve “Plus” olarak adlandırılan bu hizmet için 15.00 TL ek ücret talep edilmekte.

Plus hizmeti satın alan yolcular için sabah saatlerinde (11.00’e kadar) kahvaltı, 11.00’den sonra sıcak yemek hizmeti verilmekte olup içecek ikramları sınırsızdır.

İNTERNETTEN TREN BİLETİ NASIL ALINIR?

Yüksek Hızlı Tren İndirim Oranları

Yüksek Hızlı Tren seyahatlerini “Standart Bilet” ve “Esnek Bilet” ile gerçekleştirecek çeşitli yolcular için farklı indirim oranları şöyle.

%50 İndirim: 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar

%20 İndirim: 13-26 yaş arası gençler, 60-64 yaş arası vatandaşlar, öğretmenler, gidiş ve dönüş bilet alanlar, TSK mensupları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve en az 12 kişiden oluşan gruplar

Ücretsiz: 0-6 yaş çocuklar (ayrı yer istememek koşuluyla), ağır engelli vatandaşlar, savaş gazileri ve birinci dereceden yakınları, birinci dereceden şehit yakınları, devlet sporcuları.

İstanbul Eskişehir Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Standart Bilet : 45.00 TL
Esnek Bilet : 54.00 TL
Business Standart Bilet : 65,50 TL
Business Esnek Bilet : 78,50 TL

İstanbul Konya Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Standart Bilet : 85.00 TL
Esnek Bilet : 102.00 TL
Business Standart Bilet :123,50 TL
Business Esnek Bilet: 148.00 TL

İstanbul Ankara Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Standart Bilet: 70.00 TL
Esnek Bilet : 84.00 TL
Business Standart Bilet :101,50 TL
Business Esnek Bilet : 122.00 TL

Ankara Konya Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Standart Bilet : 30.00 TL
Esnek Bilet : 36.00 TL
Business Standart Bilet : 43,50 TL
Business Esnek Bilet : 52,50 TL

Eskişehir Konya Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Standart Bilet : 38,50TL
Esnek Bilet :46,50TL
Business Standart Bilet : 56.00 TL
Business Esnek Bilet: 67.00 TL

Türkiye Hızlı Tren Demiryolu Haritasısohbet

4 Comments

  1. Ancak bu konuda daha iyi işletmecilik adına yapılması gereken bazı işler var. Eskişehirden, Balıkesir-Bandırma yönüne bağlantı treni koyun, yine Eskişehir den İzmir yönüne giden trenin hem konforunu ve hızını arttırın hemde durak sayısını azaltın. Konya’ dan Konya mavi trenini Ankara’ dan konya’ ya gelen YHT ile entegre edin, böylece Afyon, uşak ve salihli turgutlu yönüne entegre Demiryolu ulaşımı sağlayın. Şahsen ben sırf Eskişehir İzmir arası yol çok uzun sürdüğü ve vagon konforu çok iyi olmadığı için uçağı tercih ediyorum. Bunları yapın benim gibi birçok kişiyi uçaktan vazgeçirirsiniz.

  2. “Eskişehirden, Balıkesir-Bandırma yönüne bağlantı treni koyun” bunun yerine Eskişehirden Kamil Koç firmasının yaptığı Bursa bağlantısının yanında ekspres olarak Bandırma ve Çanakkale bağlantısı da sağlanabilir.
    ayrıca Konya’ dan İstanbul konya YHT ye entegre Hızlı ve konforlu Adana-Gaziantep yönüne de tren konabilir.
    Bunun yanında Kars kalkışlı, sivas kayseri konya güzergahından İzmir yönüne ekpres işletilebilir. Yine Kars Mersin yönüne tren konabilir(Erzincan malatya güzergahından). Samsun sivas yol yenileme bitince Samsun Batman hattında tren hizmete alınabilir.Birde zonguldak tan iskenderun yönüne tren işletilebilir.

  3. Son iki önerim de İstanbul Avrupa yakasından Denizyolu, Demiryolu, karayolu entegrasyonu ile Bandırma üzerinden Antalya ya, yine deniz ve demiryolu entegrasyonu ile Bandırma ve mersin üzerinden Kıbrıs a bağlantı sağlamaktır.

  4. Bu hizmetin Sarp sınır kapısına kadar halkımızın hizmetine sunulması gerektir. Ayrıca TSK mensuplarına indirim var ama emniyet personeline indirim yok. Öğretmenler bile indirimden faydalanmakta. Emniyet görevlilerine de indirim olsun.

Yorumlar