İlaçlama Treninin Vagonu Raydan Çıktı! 1işçi öldüİlaçlama Treninin Vagonu Raydan Çıktı! 1işçi öldü :Ankara-Kırıkkale demiryolu hattında ilaçlama yapan TCDD’ye ait ilaçlama treninin dizisinde bulunan malzeme yüklü vagonun raydan çıkarak devrilmesi sonucu ilaçlama yapan işçilerden biri öldü 3 işçi ise yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, kaza bugün saat 12.30 sıralarında Ankara-Kırıkkale demiryolu hattında ilaçlama yapan trenin Kırıkkale’nin Yahşiyan ilçesi Erenler Mahallesi yakınlarında meydana geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait olan ve demiryolunda ilaçlama yapmak için sefere çıkan 82205 sefer nolu iş treninin makastan çıkışı esnasında meydana geldi.

Trenin yol değiştirmek için makastan çıkmasından hemen sonra devrilen vagonun altında kalan 51 yaşındaki işçi Hayrettin Pala olay yerinde hayatını kaybederken 3 işçide yaralandı.

Meydana gelen kazada yaralanan Suat Poyraz (53), Meclüt Dönmez (56) ve Ahmet Gürbüz (30) olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Kazanın neden meydana geldiği ile ilgili olarak demiryolu yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.