Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’den TÜDEMSAŞ’a övgü

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’den TÜDEMSAŞ’a övgü :Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş.’yi (TÜDEMSAŞ) ziyaret etti.


Başkan Mustafa Coşkun,” MÜSİAD olarak yaptığımız her toplantımızda TÜDEMSAŞ’ı gündemimize aldık. Sivas’ımızın böyle önemli kuruluşunun son yıllarda büyük atılımlar yapması, yeni yeni projelere imza atması, dünya çapında rekabete girecek konuma gelmesi buradaki bütün Sivaslıların gururudur, onurudur” dedi.

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’ı ziyaret etti. Koçarslan, Avrupa’da ve Dünyada Demiryollarının gelişim ve değişiminde TÜDEMSAŞ’ın yeri ve TÜDEMSAŞ’ın 2023 Vizyonu hakkında MÜSİAD üyelerine bilgiler verdi.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan yaptıkları çalışmalarda Sivas’ı yük vagon merkezi yapma hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Koçarslan, “Kamu – Özel Sektör işbirliğini kullanarak burada yük vagonu sektörü oluşturmaya çalışıyoruz. Buradaki amacımız ‘her şeyi biz yapalım’ değil, iş ortaklarımızla birlikte, hep beraber yapalım düşüncesini oluşturmak. Sivas’ı Yük Vagonu Merkezi yapmak .”dedi.

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bir dönem kapatılması gündeme gelen TÜDEMSAŞ’ın çok farklı değişimini ve gelişimini yakın zamanda yaptığımız ziyaretlerimizde gördük. MÜSİAD olarak TÜDEMSAŞ’ın, Sivas’ın gelişmesi, kalkınması, büyümesi ve özelikle Sivas’ın sanayi kuruluşu haline gelmesi için önemi konusunda üyelerimizle her zaman fikir birliği içerisinde olduk. İş dünyası ve farklı kesimlerle birlikte yaptığımız Sivas’la ilgili her toplantıda TÜDEMSAŞ her zaman gündemimizde yer aldı. TÜDEMSAŞ’ın tekrar dünya standartlarında üretim yapması, Milli Yük Vagonu projesini başarıyla gerçekleştirmesi, fabrika bünyesindeki üretim sahalarının baştan aşağı yeniden modernize edilmesi bizi gerçekten çok mutlu etti. Genel Müdürümüz Yıldıray Koçarslan’ın beyin gayretli çalışmalarından dolayı şahsında tüm işçi, memur ve mühendislerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’a Milli Yük Vagonu’nun Sivas’ta üretilmesi ve raylara indirilmesinden dolayı memnuniyetini ifade ederek teşekkür plaketi sundu.

Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ise günün anısına MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun’a Milli Yük Vagonu projesinde kendilerine destek olan Sanayici ve iş adamları adına teşekkür plaketi sundu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar