TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt’tan Engelliler Haftası Mesajı

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt’tan Engelliler Haftası Mesajı :TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede 10- 16 Mayıs tarihleri, engelli kardeşlerimizin sorunlarına dikkat çekmek ve çözüm üretmek üzere “Engelliler Haftası” olarak belirlendi.

TCDD Taşımacılık AŞ, engelli kardeşlerimizin en temel ihtiyacı olan ulaşım hizmetinden yararlanmaları, istihdam edilmeleri konusunda en fazla hassasiyete sahip kuruluşların başında gelmektedir. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın öncülüğünde “Engelsiz ulaşım ve iletişim” hedefi ile başlatılan çalışmalar kapsamında, engelli vatandaşlarımızın trenlerden garlara kadar tüm mekanlarda hayatını kolaylaştırmak, engelli mesai arkadaşlarımın en iyi şartlarda çalışmasını sağlamak üzere birçok tedbirleri alıyor, almaya devam ediyoruz.

TCDD Taşımacılık AŞ ailesi adına, demiryolu sektöründe emek veren engelli arkadaşlarıma ve tüm engelli kardeşlerime, ailelerine en derin sevgilerimi sunuyor, en büyük engelin sevgisizlik olduğunu hatırlatarak, sevgi ile aşamayacağımız hiçbir engelin kalmayacağını özellikle belirtmek istiyorum.

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar