TDDD’den Bandırma Limanı’nda batan gemi ile ilgili açıklamaTDDD’den Bandırma Limanı’nda batan gemi ile ilgili açıklama :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi 14 Mayıs’ta Bandırma Limanı batan Ali Ağa isimli gemiye ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü14 Mayıs’ta Bandırma Limanı 9 no.lu rıhtımda batan Ali Ağa isimli gemiye ilişkin açıklama yaptı.

TCDD’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, 96 adet konterner yüklemesi için bağlı bulunan T.C. bayraklı 1998 grostonluk Ali Ağa isimli geminin, 79 adet ambar içi ve 15 adet ambar üstü yüklemesi yapıktan sonra 15.45-16.00 saatleri arasında bulunduğu yerde yan yatarak battığı bilgisine yer verildi.

CAN KAYBI VE AKARYAKIT SIZINTISI YOK

Olay nedeniyle can kaybının olmadığı ve akaryakıt sızıntısının bulunmadığı ifade edilirken, çevresel ve koruyucu emniyet tedbirlerinin işletmeci kuruluş Çelebi Bandırma Uluslararası Liman İşletmeciliği tarafından alındığı açıklandı.

Geminin kurtarma ve çıkarma işlemleri incelemelerin ardından yapılacağı açıklanırken, gemide Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait 93 adet konteyner içerisinde suda çözülme özelliği bulunmayan 2.230 ton öğütülmüş kolemanit yükü bulunduğu kaydedildi.

Ayrıca TCDD tarafından yapılan açıklamada diğer rıhtımlarda liman hizmetleri devam ettiği ve Bandırma Limanı, 2010 yılında 36 yıl süreyle İşletme Hakkının Devri yöntemiyle Çelebi Ortak Girişim Grubu’na devredilmiştir. TCDD, söz konusu limanda ilgili sözleşme hükümleri çerçevesinde kendisine tanınan gözetim ve denetime ilişkin görev ve yetkilerini yerine getirmekte olduğu ifade edildi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.