Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Albayrak: “Sivas’a Çin seddi çekmeyin”Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Albayrak: “Sivas’a Çin seddi çekmeyin” :Yüksek Hızlı Tren istasyonun şehir dışına alınmasına her platformda karşı çıkan Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı M. Nurullah Albayrak, yeni projenin yanlış olduğunun altını bir kez daha çizerek, ‘’Yanlışta ısrar etmeyin. TCDD ve TÜDEMSAŞ arazileri birilerine peşkeş çekilmesin.Sivas’a Çin setti gibi duvar örmeyin, yanlıştan biran evvel dönün’’ dedi.

Sivas’ta Yüksek Hızlı Tren İstasyonunun üniversiteye yapılma kararına projenin açıklanmasından beri karşı çıkan ve projenin yanlışlıkları ve doğacak sıkıntıları her platformda dile getiren Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı M. Nurullah Albayrak, yeni projenin yanlış olduğunun altını bir kez daha çizen Albayrak, bu projenin rantprojesi olduğunu ileri sürdü.

Albayrak sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ‘’Hızlı tren inşaatı durdu. Daha şimdiden yıllardır Türk Ulaşım Sendikası olarak verdiğimiz mücadelenin ne kadar haklı olduğunu görüyoruz. Çok bir şey istemiyoruz; Türkiye’de ve dünyada her yerde nasıl şehir merkezinde ise Sivas’ta niye şehirden uzaklaştırıyorsunuz? Aklın yolu bir. Gelin yanlışta ısrar etmeyin Sivas’a yazık etmeyin, iş işten geçmeden mevcut tren garının yanına bir an evvel planlandığı şekilde yapılsın.Veya kömür tevzi yerine yapılsınki TCDD ve TÜDEMSAŞ arazilerini birileri peşkeş çekmesin. Götürülmek istenen yer yanlış, oraya hızlı tren olmaz.Sivas’a Çin setti gibi duvar örmeyin, yanlıştan biran evvel dönün’’ dedi.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.