EGO’dan Psikolojim Bozuldu Diyen Şoför İle İlgili AçıklamaPsikolojim Bozuldu Diyen Şoför İle İlgili Açıklama :Şoförümüz bir yolcunun olumsuz davranışları sonucu rahatsızlanmış ve içerideki yolcuların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için bir başka araca geçmelerini istemiştir.Bu personelimizin dinlenmesi ve moralinin düzelmesi için izin kullandırılacaktır.

30 Mayıs Salı günü, Karapürçek-Ulus arasında toplu taşıma hizmeti veren EGO otobüsünü kullanan M.A.K isimli şoförün yolcuları, “Psikolojim bozuldu” diyerek, araçtan indirmesiyle ilgili olarak;

“Bir yolcunun, olumsuz davranışlarıyla şoförünü rahatsız etmesi sonucunda, otobüs şoförümüz M.A.K’nın rahatsızlandığını belirterek diğer yolcuların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için bir başka araca geçmelerini istemiştir.”

EGO’nun konuyla ilgili açıklaması:
“ 30 Mayıs 2017 tarihinde 312 hat No’lu ‘Karapürçek-Ulus’ aracını kullanan M.A.K. adlı EGO şoförü, 30032 No’lu Anafartalar Çarşısı durağına yanaştığı sırada, aynı durakta önündeki bir başka aracımızdan engelli bir yolcumuz indiği için durağa tam yanaşamamıştır.

Bu arada inişler için de durum müsait olunca, içerideki yolcuların daha fazla beklememesi için iniş kapılarını açarak yolcuları indirmiştir.

Daha sonra önündeki aracın hareket etmesi ile durağa yanaşarak, binmek isteyen yolcular için ön kapıyı açmış ve yolcular araca binmiştir. O esnada bir yolcumuz kapıyı niçin daha erken açmadığını sorunca şoför, ‘durağa tam yanaşamadığı için kapıyı açmadığını’ ifade etmiştir. Bunu üzerine yolcu şoförümüze bağırarak, ‘seni şikayet edeceğim’ diye cep telefonu ile konuşmuş daha sonra yolculuk devam ederken de cep telefonuna kayıt yapmış ve davranışlarıyla şoförümüzü rahatsız etmeye devam etmiştir.

Bunun üzerine şoför de rahatsızlanmış ve içerideki yolcuların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için bir başka araca geçmelerini istemiştir. Kendisinin de morali bozulduğu için hastaneye gitmiştir.

İdarece de bu personelimizin dinlenmesi ve moralinin düzelmesi için izin kullandırılması uygun görülmüştür.”

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.