Ray Kaynakçıları Sertifikalanıyor Projesi Sivas’ta tanıtıldıRay Kaynakçıları Sertifikalanıyor Projesi Sivas’ta tanıtıldı : YOLDER’in, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Ray Kaynakçıları Sertifikalanıyor” adlı mesleki eğitim projesi kapsamında düzenlediği Proje Tanıtımı ve Hayat Boyu Öğrenme Bilgilendirme Semineri’nin beşinci durağı Sivas oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı tarafından yürütülen Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-II Hibe Programına kabul edilen proje hakkında bilgilerin paylaşıldığı seminerde, raylı sistemler alanında çalışanlar, öğrenci, öğretmen ve akademisyenler tarafından büyük ilgi gördü.

Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) tarafından yürütülen Ray Kaynakçıları Sertifikalanıyor Projesi Tanıtımı ve Hayatboyu Öğrenme Bilgilendirme seminerlerine Sivas’ta devam edildi. Sivas Büyük Otel’de gerçekleştirilen seminere TCDD 4.Bölge Müdürü Hacı Ahmet Şener, 4.Bölge Bakım Müdürü İsmail Karahan, TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkan Yardımcısı Cüneyt Türkkuşu, Türk Ulaşım-Sen Sivas Şube Başkanı Nurullah Albayrak, Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, RAYTEST Belgelendirme Kurumu Müdürü Ebru Köse, Cumhuriyet Üniversitesİ Hafik Kamer Örnek Meslek Yükseokulu Müdürü Doç.Dr. Mehmet Demir ve beraberinde Ulaştırma Bölümü öğretim görevlileri, Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cemal Dalcı, YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Özden Polat, YOLDER üyeleri, öğrenciler ve sektör çalışanları katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Özden Polat, istihdama yönelik olarak düzenlenen Alümünotermit Ray Kaynakçısı kursları ve kurs bitiminde gerçekleştirilecek sertifikalandırma sınavı hakkında katılımcılara bilgi verdi. Polat, “Başta kurslarımız olmak üzere proje faaliyetlerine gösterilen ilgi doğru yolda olduğumuzun kanıtı. Mesleki eğitim projelerimizi hayata geçirmek, üyelerimizin hayat boyu öğrenme süreçlerine katılımını artırmak ve işsiz gençlerimize iş kapısı aralamak için çıktığımız yolda bizi destekleyen Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’na, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Hayat Boyu Öğrenme konulu bir sunum gerçekleştiren TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkan Yardımcısı Cüneyt Türkkuşu ise, raylı sistemler alanında kendini geliştiren ve öğrenme sürecinden kopmayan insan kaynağına duyulan ihtiyacın her geçen gün arttığını söyledi.

RAYTEST Müdürü Ebru Köse de seminerde gerçekleştirdiği sunumda, RAYTEST’in tanıtımı, demiryolu sektöründe yaşanan gelişmeler, MYK ve Mesleki Yeterlilik Belgeleri hakkında detaylı bir bilgilendirme yaptı.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.