TCDD Taşımacılık A.Ş’den makinistlere kilometre saat tazminatı müjdesi

TCDD Taşımacılık A.Ş’den makinistlere kilometre saat tazminatı müjdesi : Makinistlerin yıllardır yaşadığı maddi problemlerden bir tanesi olan iş trenlerinde kilometre saat tazminatı sorunu çözüme kavuştu.


TCDD Taşımacılık A.Ş. iş trenlerinde çalışan makinist personele kilometre saat tazminatı ödenmesine karar verdi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Daire Başkanı Bekir Baş tarafından tarafından teşkilata göndirilen yazıda; TCDD Demiryol Bakım Dairesi Başkanlığı emrinde çalıştırılan iş trenlerinin TCDD alt yapı kısmında kalması nedeniyle, bu trenlerde çalıştırılmak üzere şirketimiz personeli işçi ve memur makinistlerin görevlendirildiğinden, söz konusu personele yaptıkları görevin karşılığında hizmet tazminatı ödenip ödenmeyeceği hususunda açıklık getirilmesini talep edilmesi üzerine,konuyla ilgili 9 Haziran 2017 tarihli E.82686 sayılı yazımız ile iş treni tazminatı ödeneceği ifade edilmişti.

Yapılan değerlendirme sonucunda iş trenlerinin şirketimize ait olmaması ve bu nedenle, kilometre saat tazminatı ödenmesi gerektirecek şekilde personelin çalışma yaptığı tespit edildiğinden, söz konusu personele kilometre saat tazminatı ödenmesi hususunda gereğini arz ederim.” denildi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar