Van Büyükşehir Belediyesinden Şoförlere Seminer

Van Büyükşehir Belediyesinden Şoförlere Seminer :Van Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma şoförlerine iletişim kuralları ve kılık kıyafet ile ilgili seminer düzenledi.


Büyükşehir Belediyesi, vatandaş odaklı hizmetlerine devam ediyor. Ulaşım Daire Başkanlığı, belediyenin konferans salonunda şoförlere yönelik bir seminer düzenledi. Eğitimci psikolog Nursen Avcı, tarafından verilen seminere belediye otobüs şoförleri katıldı. Şoförler, iletişim kuralları, kılık kıyafet, yolcu taşıma güvenliği, trafik bilinci ve trafik kurallarına yönelik seminer hakkında bilgilendirildi.

Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, “Şoförlerimizin işi kolaylaştırmak için akılı bilet sistemine geçilecek. Akıllı bilet hem vatandaşlarımız için iyi olacak, hem de şoförlerin işini kolaylaştıracak. Büyükşehir Belediyesi olarak kentte toplu taşıma yapan şoförlere yönelik eğitimlere başladık. Bu eğitimlerde teknik bilgi ve iletişim kuralları ile ilgili bilgiler verdik. Seminerlerimiz ilçelerde de yapılacak. İnşallah vatandaşlarımıza en güzel hizmeti veremeye devam edeceğiz” dedi.

Belediye otobüslerinde taşıması yasak olan maddelere karşı duyarlı olunması gerektiğini kaydeden Tamer, şoförlerden veya uygulamalardan şikayeti olan vatandaşların şikayet hatlarını arayarak bildirimleri yapmalarını gerektiğini kaydetti.

Toplu taşıma şoförlerine yönelik eğitimler kent genelinde yapılacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar