İskenderiye’de 2 tren çarpıştı! 36 ölü, 123 yaralı!

Mısır’ın İskenderiyye şehrinde iki trenin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen tren kazasında ilk belirlemelere göre 36 kişi yaşamını kaybetti. Çoğu ağır 123 yaralı var.


Kahire-İskenderiyye seferini yapan yolcu treni, yerel saat 14.15’de İskenderiyye-Port Said trenine arkadan çarpması sonucu medyana gelen kazada 36 kişinin yaşamını kaybetti, çoğu ağır 123 yaralının olduğu öğrenildi.

Mısır Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamada trenlerin çarpışmasının yerel saat ile 14.15’de Hurşit bölgesinde meydana geldiği açıklandı.

Kazanın Kahire-İskendiriyye seferini yapan yolcu treninin İskenderiyye-Port Said seferini yapan trene çarpması sonucu meydana geldiği öğrenildi.

Mısırlı yetkililer meydana gelen kazanın nedeni ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmazken kazanın nedeninin araştırılması için komisyon kurulduğu bilgisini verdiler.

Tren kazasının görgü tanıkları ve yerel basın kazanın öndeki trenin durmasından kaynaklandığı ifade ettiler.

Sadece Nil Nehri boyunca hayatın olduğu Mısır’da, ülkenin kuzeyi ile güneyi demiryolu hatlarıyla birbirine bağlı ve halk karayolundan çok demiryolunu tercih ediyor.

Ülkede son yılların en büyük kazası 2002 yılında gerçekleşmiş ve 370 kişi yanarak hayatını kaybetmişti.
Bu tarihten sonra da meydana gelen pek çok kazada onlarca kişini öldü.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar