Başakşehir- Kayaşehir Metro Projesi Mapfre Sigorta Güvencesi AltındaMühendislik sigortaları alanında da lider şirketlerden biri olan Mapfre Sigorta, Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni yaklaşık 970 milyon lira teminat ile güvence altına aldı.

Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan Mapfre Sigorta, Türkiye’nin en önemli projelerine sigorta desteği sağlamaya devam ediyor. Her yıl mühendislik sigortalarındaki gücünü artırarak liderliğini koruyan Mapfre Sigorta, son olarak yaklaşık 970 milyon TL teminat ile İstanbul Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni güvence altına aldı.

Başakşehir ile Kayaşehir arasını 4,5 dakikaya düşürecek olan Başakşehir-Kayaşehir Metrosu hattının 2019 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Uzunluğu 6 kilometre olan ve dört istasyondan oluşan hat, 3. Havalimanı Metro Hattı ile de bağlantılı olacak.

TOPLAM PRİM ÜRETİMİNDE 11,87’LİK PAZAR PAYI İLE İLK SIRADA

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Mapfre Sigorta Ticari, Endüstriyel Sigortalar Teknik Ve Oto Dışı Hasar Genel Müdür Yardımcısı Ercan Eryaşar: “Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan önemli projelere destek olmaktan gurur duyuyoruz. Tüm sigorta branşlarında olduğu gibi Mühendislik Branşı’nda da iddialıyız. 2017’nin ilk yarı verilerine göre Türkiye’de sigorta şirketleri arasında mühendislik branşında ilk sırada yer alıyoruz. 104.969.598 TL’lik toplam prim üretimimizle pazarda yüzde 11,87’lik bir paya sahibiz” dedi.

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yanı sıra Türk inşaat sektörünün öncü firmalarına da çözüm ortağı olan Mapfre Sigorta, Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’nin yanı sıra Gelibolu-Eceabat karayolu ve Tekfen – Katar Karayolu projesine de desteğini sürdürüyor. 483 milyon TL teminatla sigortalanan Gelibolu-Eceabat karayolu projesi, 6 adet tünel ile birlikte 47 km. uzunluktan oluşuyor. Tekfen İnşaat’ın Katar’da yapımına devam ettiği Al-Khor Karayolu projesinin teminat bedeli ise 2,2 milyar dolar.

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.