Başkentray’da Çalışmalar Hız KesmiyorBaşkent Ankara’da banliyö hattı ile Yüksek Hızlı ve konvansiyonel tren işletmeciliğini birbirinden ayıracak ve Sincan-Kayaş hattında metro standartlarında hizmet verecek olan BAŞKENTRAY Projesinde çalışmalar geceli gündüzlü devam ediyor.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, çalışmaları devam eden BAŞKENTRAY Projesini yerinde inceleyerek yüklenici firma yetililerinden bilgi aldı. İncelemelerde Apaydın’a, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu eşlik etti.

BAŞKENTRAY Projesinin en önemli İstasyonlarından biri olan Sincan İstasyonu’nun incelemelerinde Sincan Belediye Başkanı Doç.Dr. Mustafa Tuna’da Genel Müdür Apaydın’a eşlik etti.

METRO STANDARTLARINDA HİZMET SUNACAK

Proje kapsamında; banliyö, yüksek hızlı ve konvansiyonel tren işletmeciliği için yeterli demiryolu kapasitesi oluşturmak amacıyla Ankara-Kayaş arasında 4, Ankara-Marşandiz arasında 6 ve Marşandiz-Sincan arasında 5 hatlı yeni demiryolu yapılıyor.

BAŞKENTRAY hattında yer alan bütün istasyonlar engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun olarak projelendirilirken Sincan, Lale, Etimesgut, Hipodrom, Yenişehir, Mamak ve Kayaş İstasyonları da yolcuların kitap, gıda, gazete gibi ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilecekleri şekilde inşa ediliyor.

GÜNDE İKİ YÜZ BİN YOLCUYA HİZMET SUNACAK

Sincan-Ankara-Kayaş arasında 5 dakikada bir işletilecek banliyö trenleriyle ile günde 200 bin yolcu taşınacaktır. İlerleme oranının yüzde 80’e ulaştığı BAŞKENTRAY Projesi’nin 2018 Şubat ayında tamamlanması planlanıyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.