İstanbul Caddesi Nostaljik Tramvay Hattı 2 Ay İçinde Hizmete AçılacakDüzce Belediyesi tarafından yayalaştırılan İstanbul Caddesi üzerinde yapımı devam eden tramvay projesi 2 ay içinde hizmete açılacak.

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan şehir merkezi yayalaştırma projesinin ikinci etabında da sona gelindi. İstanbul Caddesi üzerinde yapımı devam eden Tramvay Projesi’nde çalışmaları yerinde inceleyen ulaştırmadan sorumlu Başkan Yardımcısı Kadir Badur ve Proje Koordinatörü Bekir Güley açıklamalarda bulundu. Sistemin güneş enerjili ve çevre dostu olduğuna dikkat çekilirken tramvay için havai enerji hatları döşenmeyeceği belirtildi.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Badur açıklamasında “Düzce Belediyesi ile otogarın olduğu noktada da üç tane durak olacak, onların yapımına başlanacak. Bütün imalat şu anda bitmiş durumda garın yapımı bekleniyor. Tramvay hattının detay döşeme işleri kaldı, işin yüzde 80’i bitti” ifadelerini kullandı.

Proje Koordinatörü Bekir Güley de yaptığı açıklamada “Ray sistemimiz bitti, hizmete sunma aşamasına geldi. Bir tek çevre düzenlemesi kaldı. Bununla ilgili de belediyenin çalışmaları bir hafta içinde bitecek sanıyorum. En kısa zamanda da tramvayımızı başlatacağız. Bizler altyapı çalışmalarımızı bitirdik. Herkes soruyor, hastaneye gidecek mi diye. Biz buraya kapsamlı bir altyapı yaptık istenirse hat tabii ki uzayabilir. İstasyon sonlama dediğimiz yeri burada yapıyoruz. Kendini şarj edebilen güneş enerjili ve jeneratörlü ve kendi kendini besleyen bir hat. Havai enerji hatları kullanmıyoruz bu sistemde. Bu hangarda sabaha kadar akülerin şarjların toplanma alanı olacak. Gerekli ekipmanlar kontrol alanı olacak” dedi.

Başkan Yardımcısı Kadir Badur tramvay çalışmalarının ardından arazi incelemelerine devam ederek Düzce Belediyesi Katlı Pazaryeri inşaatında Pazarcılar Odası başkan ve üyeleri ile görüştü ve istişarelerde bulundu.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.