Erzurum’a Raylı Sistemler Tematik Meslek LisesiTBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, demiryolu ulaşımı için kalifiye eleman yetiştirilmesini amaçlayan raylı sistemler tematik meslek lisesinin Erzurum’da açılmasına karar verildiğini bildirdi.

Ilıcalı, yazılı açıklamasında, yeni eğitim ve öğretim yılında okulların açılmasıyla trafik kurallarına daha çok riayet dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Erzurum’da “raylı sistemler tematik meslek lisesi”nin açılacağını belirten Ilıcalı, şunları kaydetti:

“Milli Eğitim Bakanlığımızın ülke genelinde uyguladığı tematik liseler projesi kapsamında, ulaştırma sektörünün en önemli bileşenlerinden olan demiryolu ulaşımı için kalifiye eleman yetiştirilmesini amaçlayan raylı sistemler tematik meslek lisesinin girişimlerimiz sonucu Erzurum’da açılması yönünde karar verilmiştir. Aynı şekilde 2026 Kış Olimpiyatları aday şehri Erzurum’da, sportif altyapımızın güçlendirilmesi ve başarılı sporcular yetiştirilmesi için spor meslek lisesinin açılması planlanmaktadır. Sektörel gelişimin önünü açabilecek meslek liselerinin açılması yönünde taleplerimizi dikkate alan ve gerekli işlemleri başlatan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin’e ve destekleri için Demiryolu Meslek Okulu Mezunları Derneğinin Yönetim Kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.