“Gazibis” Sistemini Şahin Tanıttı

Gaziulaş tarafından kurulan ve bir süredir test çalışmaları devam eden Gazibis sistemi, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katılımı ile vatandaşa tanıtıldı.


Vatandaşların, özelliklede genç nesilin bisiklet kullanımını arttırmak istediklerini ifade eden Şahin, Gaziantep’te 700 bin dolayında genç nüfusun bulunduğunu ve bunu iyi değerlendirmek istediklerini vurguladı. 70 bin dolayında üniversite öğrencisinin olduğunu, bu rakamın dörtte birinin bisiklet kullanması gerektiğine vurgu yapan Şahin, bisiklet kullanımının hem sağlıklı hem de ekonomik olduğunu belirtti.

Kalealtı, Eski Stadyum, 15 Temmuz Meydanı, Maanoğlu Parkı (SankoPark), Masal Parkı, Harikalar Diyarı ve Gaziantep Üniversitesi olmak üzere 7 istasyonda 108 bisiklet ile kurulan sistem, Gaziantep Kart İşlem Merkezi‘nden alınabilecek “Üyelik Kartı” ve kredi kartı ile bisiklet kiralama hizmeti sunmaya başladı. Saatlik ücreti 1 TL olan sistem, önümüzdeki günlerde Gaziantep Kart‘lar ile de kullanılır hale getirilecek.

Herhangi bir istasyondan alınan bisikletin diğer istasyonlara da bırakılabilmesi sayesinde, vatandaşlar bu hizmeti ulaşım maksadıyla da kullanabilecekler. 24 saate kadar kiralama yapılmasına müsaade eden sistem, günün her saatinde hizmet veriyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar