Hızlı trenle kaymaklı ekmek kadayıfıBakan Eroğlu, Afyonkarahisar’a hızlı tren geldiğinde İstanbul veya Ankara’dan gelip kaymaklı ekmek kadayıfını yiyip, gerekirse döneceksiniz”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri’ne katıldı. Program kapsamında konuşan Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisar’a şu ana 16 milyar liralık yatırım yaptık. Afyonkarahisar bütün yolların kavşak noktasıdır” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Afyonkarahisar bütün yolların kavşak noktası. Hatta eskiden bir söz vardı; ‘Bütün yollar Roma’ya çıkar’ diye. Onun üstünü çizdik, ‘Bütün yollar Afyonkarahisar’a çıkar. Başbakanımız Binali Yıldım ile temel atmıştık, Ankara-Afyonkarahisar-Uşak-İzmir hızlı treni, şu anda ilerliyor, Allah nasip ederse önümüzdeki 2019 yılında Afyonkarahisar’a hızlı tren gelecek, İstanbul veya Ankara’dan bineceksiniz, orada meşhur kaymaklı ekmek kadayıfını yiyip, gerekirse geri döneceksiniz” dedi.

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Maltepe Sahilindeki Orhangazi Parkında düzenlenen Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm günlerini gezdi. Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Hatice Özkal, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile çok sayıda Afyonkarahisarlı vatandaş katıldı. Stantları gezen Bakan Eroğlu, yetkililerden etkinlik hakkında bilgiler aldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.