Kurtalan’dan Siirt’e demiryolu uzatılıyorAK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, demiryolu hattının Kurtalan ilçesinden Siirt’e uzatılması için proje ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Milletvekili Aktay, yaptığı yazılı açıklamada, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’la görüşerek, demiryolu hattı ile ilgili son gelişmeleri teyit ettiklerini ifade etti.

Demiryolu hattının Kurtalan ilçesinden Siirt il merkezine uzatılması ile ilgili son çalışmaları değerlendirdiklerini aktaran Aktay, şunları kaydetti:
“Geçen yıl ihale edilen etüt çalışmalarının tamamlandığını ifade eden genel müdürümüz, şimdi de demiryolu hattının proje ihalesini gerçekleştirdiklerini belirtti. Proje çalışmaları tamamlandığında demiryolu hattının yapımına başlanacaktır. Amacımız, bu demiryolu hattının Şırnak iline kadar uzatılması ve Siirt’i çıkmaz sokak olmaktan kurtarmaktır.”

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!1 Yorum

  1. sonunda benim bu köşedeki yorumlarımda yazdığım bir hizmetin gerçeklik kazanmasına memnun oldum. Ancak akdeniz limanları orta doğu için sırnak değil Mardin’ e DY nu yapmak lazım. Yolcu için de Samsun- Siirt hattı süper ekspres treni lazım

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.