MOTAŞ, Okulların Açıldığı İlk Gün Tam Kapasite GörevdeydiOkulların açıldığı ilk günde Malatya’nın toplu taşımasını yürüten Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ şirketi tam kapasite sahadaydı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminin ilk gününde tam kapasite toplu taşıma hizmeti yürüttüklerini belirten açıklamasında MOTAŞ Genel Müdürlüğü, “şirketimize ait 22’si körüklü, 12 tanesi 9 metrelik, 81 tanesi 12 metrelik olmak üzere 115 otobüs, 20 trambüs ve 80 adet özel halk otobüsüyle yeni eğitim öğretim döneminin ilk gününde toplu taşımayı yürütmeye başladık. Diğer bir ifadeyle tam kapasite hizmete başladık” ifadelerine yer vererek duraklarda ve istasyonlarda yolcuların yığılmasına müsaade etmedikleri vurgulandı.

Yapılan açıklamada, gerekli görülen bölgelere talepler doğrultusunda yeni hatların açıldığını, bazı hatlara sefer takviyeleri yapılarak sefer sayısının artırıldığını, Temelli Üniversite hattında sefer aralıklarının 5 dakikaya düşürüldüğünü, trambüs sayısının artırılarak sefer aralığının 6 dakikaya düşürüldüğünü böylece yeni dönemde yepyeni bir sefer planıyla Malatya’nın toplu taşımasına rahat bir nefes aldırmanın hedeflendiği vurgusu yapıldı.
Otobüsleri ve trambüsleriyle MOTAŞ, yeni dönemin başında öğrencilere toplu taşımada bir sıkıntı yaşatmayacağı umudu verdi. Araçları kullanan öğrenciler verilen hizmetten memnun olduklarını belirttiler.

Malatya İnönü Üniversitesi’nde üçüncü yılını okuduğunu söyleyen bir öğrenci, önceki yıllarda bazen ulaşım sıkıntısı yaşadığını belirterek; “daha dönemin başında olmakla birlikte yeni dönemde toplu taşımada bir sıkıntı yaşanmayacak gibi görünüyor. İlk günde izdihamın yaşanmaması umut verici” şeklinde duygularını dile getirdi.

Trambüslerin ferahlığının yanında yeni dönemde sefer sayısının artması ve sefer aralıklarının 6 dakikaya düşürülmesini memnuniyetle karşıladığını belirten Gökhan isimli öğrenci yetkililerden araçların daha kısa sürede Üniversiteye ulaşabilmeleri için bir planlama yapmalarını istedi. “Sefer sayısı artırılmış, bu iyi bir gelişme. Zaten araçların konforuna, rahatlığına ve sessiz çalışmasına diyecek yok. Ancak bindiğimiz istasyondan itibaren Üniversiteye ulaşıncaya kadar çok uzun bir süre geçiyor. Bununla ilgili bir düzenleme yapılır ve bu süre biraz daha kısaltılırsa çok iyi olur” dedi.

Okulların açıldığı ilk günde duraklarda ve Trambüs istasyonlarında gözle görülür büyük bir yığılmanın olmadığı görüldü.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.