Motaş’tan şehir içi ulaşımına yeni hat2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemiyle ilgili önlem alan MOTAŞ, yolcu yoğunlunun oluştuğu bölgelerin sefer aralıklarını yeniden düzenlerken talepler doğrultusunda yeni hatlar da açıyor.

Malatya’nın toplu ulaşımının büyük çoğunluğunu yürüten MOTAŞ, yeni dönemde yeni hatlar açarak hizmet alanını genişletiyor. Konuyla ilgili MOTAŞ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada 11 Eylül 2017 tarihi itibari ile 2E kodlu yeni bir hat açılacağı belirtilerek yeni hatta otobüslerin merkez Üniversite durağından 30 dakikada bir kalkacağı ve MAŞTİ-Bostanbaşı-Galericiler Sitesi-Yakınkent-Manas Evleri güzergahını takip edeceği ifade edildi.

MOTAŞ Önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerle toplu taşımada zirveyi hedeflerken, Üniversite öğrencilerine yönelik toplu ulaşımda bazı yenilikleri de yakında hayata geçirecek. Trambüs hattı ile ilgili yeni planlamalar ve hattın uzatılması gibi yeniliklerle Malatya halkına toplu taşımada seyahat keyfi yaşatacak MOTAŞ hizmette sınır tanımıyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.