Samsun´da Toplu Taşıma Bayramda Ücretli!

samsunda toplu tasima bayramda ucretli
samsunda toplu tasima bayramda ucretli

Samsun Büyükşehir Belediyesi geleneksel hale getirilen bayramda ücretsiz sehayat uygulamasını, Kurban Bayramında devam ettirmedi. Samsun´daki tramvay ve otobüs gibi toplu taşıma ücretleri bayram süresince normal tarifeden yapılacak.


Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. tarafından işletilen Hafif Raylı Sistem Hattı’ndaki seferlerin Kurban Bayramı süresince ücretsiz yapılmaması büyük tepki gördü.

Her bayram ve özel günlerde toplu taşıma seferlerinin geleneksel olarak ücretsiz hale getirilmesi uygulamasının Kurban Bayramı’nda yapılmadığını öğrenen vatandaşlar, SAMULAŞ’ı telefon yağmuruna tuttu. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nden bu yönde bir talimat gelmediği için bayramda ücretsiz uygulama ve indirim yapılmadığı yanıtı aldı.

İstanbul’da yüzde 50 indirimli, Ankara ve diğer kentlerde ise toplu taşıma seferlerinin Kurban Bayramı süresince ücretsiz olduğuna dikkat eden vatandaşlar, bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirilen ‘Bayramda ücretsiz seyahat’ uygulamasını hemen başlatmasını istedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar