Sivas’ta Tek Bilet Uygulaması BaşlıyorSivas’ın bacasız fabrikası olan Cumhuriyet Üniversitesi’nin ulaşım sorununu tamamen çözmekte kararlı olan Sivas Belediyesi, ilin her yerinden Üniversite’ye ve yeni hastaneye rahatlıkla ulaşım sağlanması için halk otobüslerinin toplanma merkezini burada oluşturdu. Geçtiğimiz yıl başlayan çalışmalar tamamlanırken 11 Eylül 2017 Pazartesi gününden itibaren otobüsler artık yeni toplanma merkezinde hizmet vermeye başlayacak.

50 bini aşan nüfusu ile gün geçtikçe büyüyen Üniversite’nin ulaşım sorununa İsmet Yılmaz Köprüsü, Köprülü Kavşağı ve İsmet Yılmaz Bulvarı’nı yaparak büyük oranda çözüm üreten Belediye, toplu taşımayı kullanan vatandaşlar için de halk otobüslerinin toplanma merkezini Üniversite’de kurarak şehrin her yerinden tek seferde bölgeye ulaşımı mümkün kıldı. Hali hazırda devam eden Kızılırmak Köprüsü ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ise üniversite-şehir arasını daha da yakınlaştıracak.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Sami Aydın, “Otobüslerimiz artık Pazartesi gününden itibaren yeni toplanma merkezi olan Üniversite’ye gidecek. Gerekli çalışmalarımızı tamamladık. Bu alana ulaşan yolar; başta İsmet Yılmaz Bulvarı olmak üzere Bağdat Caddesi, Eğri Köprü’nün yanına yapılan ikinci köprü ile tüm altyapılar eksiksiz bir hale getirildi. Şuanda herhangi bir eksiğimiz yok. Ancak yeni bir uygulama olduğu için güzergâhlar farklılaşacak. Bu da ilk etapta bir kargaşa oluşturabilir. Bu konuda vatandaşlarımızın sabırlı olmasını temenni ediyoruz. İnşallah sistem bir, iki hafta içerisinde tamamen oturacak.” dedi.

Başta üniversite öğrencileri olmak üzere şehrimizin her yerinden vatandaşların tek biletle üniversiteye ulaşma imkânına sahip olduklarını hatırlatan Başkan Aydın, “Kümbet, Fatih, Kılavuz ve Alibaba gibi şehrimizin her bölgesinden artık insanlar tek seferde üniversiteye ulaşacak. İlk etapta eksiklikler olabilir ancak kısa sürede bunu gidereceğimiz kanaatindeyim. İnşallah sorunsuz bir şekilde toplu taşımaya yeni bir kalite ve standart katan uygulamamız 11 Eylül Pazartesi itibarıyla hayata geçmiş olacak. İkinci bir adım ise otobüslerin yenilenmesi olacak. Bunu da yaptığımız zaman tamamen kaliteyi yakalamış olacağız. Vatandaşlarımızdan tek ricamız, güzergâh değişikliklerinden ötürü ilk etapta oluşacak karşılık için sabırlı ve anlayışlı olmalarıdır. Biz levha ve tabelalarla yenilikleri zaten duyuracağız. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

11 Eylül’den itibaren seferlerin yeni güzergâhlarından başlayacağını kaydeden Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Murat Kalkan ise “Şehrimize ve tüm camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. 10 yıldır alışılmış bir sistem vardı. Bu saatten sonra güzergâh ve hat değişiklikleri oldu. Tüm vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını istiyoruz, eksiklikleri kısa sürede gidereceğiz. Şoför arkadaşlarımızın vatandaşlarımıza ve vatandaşlarımızın da onlara karşı anlayışlı davranacaklarını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.