TÜDEMSAŞ “Sivas Değerleri” Fuarında Yerini Aldı“Sivas Değerleri” fuarının açılışını Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu gerçekleştirdi. Açılışın ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz stantları gezerek firma yetkililerinden bilgi aldılar.

1939’dan beri ülkemizin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan şirketimiz TÜDEMSAŞ da fuarda yerini aldı. Rc Mühendislik, Gökrail ve HT Makine ile birlikte gücüne güç katan TÜDEMSAŞ fuarda kurduğu stantta, dünya standartlarına uygun şekilde ürettiği yeni nesil yük vagonlarını ve Ar-Ge çalışmalarını tamamlayarak üretim planına aldığı yeni vagonları ziyaretçilere tanıttı.

Sivas’ta üretilerek, dünyanın dört bir tarafına ihraç edilen ürünlerin sergilendiği fuara Sivas ve çevre illerden yoğun katılım oldu. Ziyaretçiler Sivas’ın üretim şehri olmasına öncülük eden, Yük vagonu, otomobil yan sanayi, savunma sanayi, inşaat, gıda, kozmetik, mobilya, tekstil, çimento, mermer, travers başta olmak üzere birçok firmayı bir arada toplayan organizasyonda stantları gezerek şirketlerin faaliyetleri hakkında bilgi edindiler.

Yurt genelinde bölge hakkında farkındalık yaratarak, ticari işbirliklerin ve yeni yatırımların önünü açmak, yeni pazarlar ve yeni hedeflerin oluşmasına katkı sunmak amacıyla Sivas TSO, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi ve ORAN Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile düzenlenen “Sivas Değerleri” fuarı 7-10 Eylül tarihleri arasında Fuar, Kongre ve Eğitim Merkezinde ziyarete açık olacak.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.