Arslan: “Yunanistan İle Hızlı Tren Projesi Yürütüyoruz”Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ziyaret ettiği Yunanistan’da Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Hristos Spirtzis ve Denizcilik Bakanı Panagiotis Kouroumplis ile başkent Atina’da görüştü.

Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Hristos Spirtzis ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Arslan, Altyapı projeleri ile coğrafyanın getirdiği avantajları iki halkın hizmetine sunmanın önemini ifade ederek, “Her sektörde, karayollarında, demiryollarında yapacağımız iş birlikleri ve projelerin birbirini tamamlaması çok önemli. Havacılık sektörü de buna dahil.” dedi.

UDH Bakanı Ahmet Arslan, toplantının çok verimli geçtiğini dile getirerek, “Bunları daha ileriye taşıyarak, Aralık ayında gerçekleşecek Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) toplantısında artık bunları sonuca ulaştıracak çalışmaları yapmış olacağız. Memnuniyetle görüyoruz ki geldiğimiz noktalar güzel. Gerek İstanbul-Selanik arasında konvansiyonel trenlerin tekrar çalıştırılması adına iyileştirilen hatların nihai aşamaya getirilmesi, gerekse aynı hatta Avrupa ve Asya’yı birleştirecek hızlı tren projesi çalışmalarını birlikte yürütüyoruz.” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri1 Yorum

  1. Atina-İstanbul HT-YHT, Sofya-İstanbul HT-YHT, İzmir-Atina Denizyolu, İstanbul ve Ankara – Atina Havayolu ve Ankara- Selanik Havayolu milli menfaatlerimiz açısından da önemlidir. ancak diğer taraftan Yunanistan’ın egedeki adalarımızı işgali de konuşulmalı gereği yapılmalıdır.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.