Balıkesir “Konteyner İhracat Seferberliği Töreni”Balıkesir Gökköy Lojistik Merkezi’nde başlatılan “Konteyner İhracat Seferberliği Töreni” Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlendi. Balıkesir’den Aliağa ve Bandırma limanlarına hareket eden 2 katarda 19 firmanın ürünleri sayesinde toplam 5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

Törende konuşan Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ermişler, 2023 hedefinin 1 milyar dolar ihracat olduğunu vurgulayarak, Balıkesir’in ekonomisine hizmet eden, değer veren, ekonomisinin büyümesine katkı sağlayan herkese Balıkesir Ticaret Odası adına saygı ve sevgilerini sunduğunu ifade ederek, hem odalar olarak, esnafımızla, tüccarımızla, sanayicimizle bu hedefe ulaşma noktasında Türkiye’nin 500 milyar dolar en az ihracat hedefine ulaşma noktasında bugün çok önemli bir adım atıldığını belirtti. Bu seferberliğimizle birlikte bundan sonraki süreçte hep beraber el ele daha büyük hedeflere Balıkesir olarak koşacağız, ülkemizi de bu hedeflere ulaştıracağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Törene, Günaydın Group Yönetim Kurulu Başkanı Erol Günaydın, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Ege Bölge Koordinatörü Müslüm Yurdakul, Devlet Demir Yolları 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, İhracat Seferberliğine katkı sağlayan firma temsilcileri katıldı.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.