Dedesinin Yaptırdığı Tren Köprüsü Altında Karşılandı  1. Osmanlı Padişahı Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın torunu şehzade Orhan Osmanoğlu Bilecik’in Osmaneli ilçesini ziyaret etti.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Şehzade Orhan Osmanoğlu’nu dedesinin yaptırdığı tarihi tren köprüsü ve Hicaz Demiryolu altında karşıladı. Yaklaşık 45 kişilik bir kafile ile Osmaneli ilçesini ziyaret eden şehzadeye, Osmaneli’nde fotoğraf çekmek için bulunan Cumhurbaşkanı’nın fotoğraf sanatçısı Cemil Şahin de eşlik etti.

Şehzade Orhan Osmanoğlu; dedelerinin eserlerinin bulunduğu ve 1075 yılından günümüze kesintisiz Türk kenti olan Osmaneli’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. En kısa zamanda Osmaneli’ye diğer şehzadelerle birlikte ziyarette bulanacakları sözünü verdi.

Belediye Başkanı Münür Şahin; bu ziyaret organizasyonunu gerçekleşmesini sağlayan Cemil Şahin’e ve asistanına çok teşekkür etti. Orhan Osmanoğlu’nun gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Osmaneli için yeni hazırlatılan kitabı ve plaket hediye etti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.