Eskişehir OSB ile Hasanbey lojistik köyü birbirine bağlanacakBaşbakan Binali Yıldırım, Eskişehir OSB ile Hasanbey lojistik köyün birbirine bağlanacağını müjdesini verdi.

Eskişehir’e gelen Başbakan Binali Yıldırım, Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi Tesisi açılış töreninde Eskişehir OSB yönetimi tarafından gündeme getirilen, Hasanbey Lojistik Köyü ile OSB arasındaki demiryolu bağlantı yolunun yapılacağı müjdesini verdi.

Söz konusu bağlantı için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden ve konunun detayları hakkında bilgi veren Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Başbakana daha önce bir dosya hazırlayarak ulaştırdıklarını ve Başbakanın bu konuyu yakından incelediğini vurguladı.

Başbakan ile 20 Eylül de görüştüklerini hatırlatan Küpeli, “Başbakanımıza sanayimiz hakkında bilgi vererek sanayicilerimizin beklentilerini içeren bir dosya hazırlayıp teslim ettik. Kendileri bunu titizlikle incelemiş. Özellikle Eskişehir OSB ve Hasanbey Lojistik Köyü arasında talep ettiğimiz bağlantı yolunu Eskişehir’deki programları sırasında yapılacağını açıkladı. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir konuydu. Bu sayede sanayicilerimize büyük kolaylık sağlanacak” dedi.

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.