İSPARK’ın Ayıbı İBB Meclis Gündemine Taşındı !..CHP’li İBB Meclis Üyesi Zeynel Yılmaz Meclis toplantısında önergelerini sözlü okudu ve hiç yaşanmaması gereken iki olumsuz olayı meclis gündemine taşıdı: Özel otomotiv şirketi İSPARK’a ait boş arsayı kiralamış kendi araçlarını koymuş ve vatandaşın aracını park yapmasına yasak getirmiş! Engelli vatandaşlarımız Yenikapı Metro İstasyonundan Yenikapı Deniz İskelesine geçiş yapamıyor, çünkü geçiş yapması için engellilerin geçeceği engelli rampası yok!

İBB Meclisi ve Başakşehir Belediye Meclisi CHP Üyesi Zeynel Yılmaz hazırladığı 2 adet yazılı soru önergelerini İBB meclis toplantısında sözlü okudu ve önergelerinde; Florya Metrobüs durağının karşısında bulunan İSPARK’ın özel şirkete kiraya verilmesini, engelli vatandaşlarımızın ulaşımda yaşadığı zorlukları ve Yenikapı Metro istasyonu engelli rampası olmayışı konularını İBB meclis gündemine getirerek Büyük Şehir Belediye Başkanına sorular yöneltti ve sorunların çözüme kavuşulmasını istedi.

Özel otomotiv şirketi İSPARK’a ait boş arsayı kiralamış kendi araçlarını koymuş ve vatandaşın aracını park yapmasına yasak getirmiş!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 2017 yılı Eylül ayı Meclis toplantılarında İBB Meclisi CHP Üyeleri Zeynel Yılmaz, Abdulhadi Akmugan, Nebahat Yıldırım ve Hasan Tapan imzaları ile Meclis Başkanlığına sunulan, oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edilen önerge:

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS BAŞKANLIĞI’NA
Konu: E5 üzeri Florya Metrobüs durağının karşısındaki İSPARK hakkında
Bakırköy İlçesi, E-5 üzeri Florya Metrobüs Durağının karşısındaki Migros ve Mcdonalds önündeki İSPARK alanı Gülsoy Otomotiv tarafından tamamına araçlarını koymak suretiyle halkın kullanımına kapatılmış bulunmaktadır. Sorduğumuzda oradaki Gülsoy firmasının çalışanı buranın İSPARK’dan kiralandığını söylediler, dolayısıyla özel araçların park etmesine müsaade edilmemektedir. Bölgede ikamet eden ve otoparkı kullanan vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine şu soruları sormak hasıl olmuştur;

1- İBB iştiraklerinden İSPARK’lar kiraya veriliyor mu?
2- Kiraya veriliyorsa hangi yöntemle (İhale ile mi, aylık getiri üzerinden mi) veriliyor?
3- Bahsi geçen firmaya kiraya verilmişse hangi tarihler arasında ve ne kadar ücretle kiraya verilmiştir?
4- İstanbul genelinde 3. Şahıs veya firmalara kiraya verilen İSPARK var mıdır?
5- Varsa hangileridir? Hangi yöntemle kaç TL’ye kiraya verilmişlerdir?
6- Herhangi bir vatandaş bir İSPARK’ı kiralamak isterse kiraya verilecek midir?
7- Verilecekse hangi şartlarla verilecektir? Yukarıdaki sorularımızın cevaplandırılmak üzere önergemizin başkanlık makamına havalesini saygılarımızla arz ederiz.

Engelli vatandaşlarımız Yenikapı Metro İstasyonundan Yenikapı Deniz İskelesine geçiş yapamıyor, çünkü geçiş yapması için engellilerin geçeceği engelli rampası yok!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 2017 yılı Eylül ayı Meclis toplantılarında İBB Meclisi CHP Üyeleri Zeynel Yılmaz ve Abdulhadi Akmugan imzaları ile Meclis Başkanlığına sunulan, oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edilen önerge:

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA
Konu: Engelli vatandaşlarımızın ulaşımda yaşadığı zorluklar ve Yenikapı Metro istasyonu ve engelli rampası olmayışı hakkında
5378 sayılı kanunu engelli vatandaşlarımızın rahat seyahat edebileceği erişebilirlilik esaslarını düzenlemektedir. Bu kapsamda İstanbul’da bulunan Toplu Ulaşım Kanalların metro, metrobüs, deniz otobüs terminallerinin bir çoğunda engelli vatandaşlarımızın rahat seyahat edebileceği rampalar bulunmamaktadır. Örneğin Yenikapı Metrosundan Deniz Otobüsü iskelesine geçiş yapmak için engelli rampası bulunmamaktadır. Bu çerçevede;

1- Engelli vatandaşlarımızın bu mağduriyetini giderici yönünde büyükşehir belediyemizin herhangi bir çalışması var mıdır?
2- İBB’ye bağlı yada özel sektörün çalıştırdığı limanlarda engellilerin yararlandığı kaç rampa vardır?
3- İstanbul Toplu Taşıma araçlarının kaç tanesinde engellilere uygun otobüs vardır?
4- Uygun olmayan otobüslere herhangi bir çözüm düşünülüyor mu?

Kaynak : www.omedyam.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.