İstiklal Caddesindeki çalışmalar havadan görüntülendiİstanbul’un en gözde caddelerinden İstiklal Caddesinde yapılan altyapı, çevre düzenlemesi ve nostaljik tramvay rayları yenileme çalışmalarında gelinen son durum havadan görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi’nde altyapı, çevre düzenleme ve nostaljik tramvay raylarını yenileme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Caddede yapılan çalışmalarda gelinen son durum ise havadan görüntülendi. Görüntülerde yoğun kalabalığın çalışmalar sebebiyle caddenin bir kısmından yürümek zorunda kaldığı görülürken, caddenin bazı kısımlarında ise kalabalığının çalışmalar sebebiyle yoğunluk oluşturduğu görülüyor.

Çalışmalar insan yoğunluğunun az olduğu 02:00 – 11:00 saatleri arasında sürdürülüyor. Çalışmalar, altyapı döşemesinde 150 metrelik, nostaljik tramvay hattı için 100 metrelik etaplar halinde yürütülecek. Nostaljik Tramvay Hattında, söküm çalışmaları tamamlanan kısımlar geçici olarak betonlanacak, böylece yaya ve araç geçişi aksamaması hedefleniyor.

Nostaljik Tramvay Hattının, cadde döşemelerine zarar vermesini kökten önleyecek, Elastomer (kauçuk) malzeme ile kaplanacak ve darbelere dayanımlı, doğal granit taş döşemesi olacak. . Yepyeni bir ray döşeme sistemi ile İstiklal Caddesi’nin zeminindeki kırılmaların engellenmesi hedefleniyor.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.