Kanal Ankara Projesinin ihalesi yapıldıAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, İmrahor Viyadüğü ile Eymir Gölü Havzası arasındaki yaklaşık 9,5 kilometrelik hat ve 290 hektar alanda güçlü bir yeşil bölge oluşturmak ve şehrin nefes alan merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla geliştirdiği “Kanal Ankara Projesi”nin altyapı ihalesi yapıldı. 4 firmanın katıldığı ihalede en düşük teklifi, İncekaya İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti ve ENAM İnş. Taah. Gıda San. Tic. A.Ş. İş ortaklığı verdi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı İhale Komisyonu Başkanlığı’nca bugün Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan, “Vadi Ankara-Su Kanalı Ana Dere Regülasyon Yapısı, Yan Dere Bağlantı Yapıları ve Yağmursuyu Kuşaklama Hattı Yapım İşi” başlıklı ihale için 16 firma dosya aldı ve 3’ü konsorsiyum şeklinde olmak üzere 4 firma teklif verdi.

125 milyon TL yaklaşık maliyetle çıkılan açık ihalede en düşük teklifi, 89 milyon lirayla, İncekaya İnşaat ve Enam İnşaat Ortaklığı’nın verdiği öğrenildi. İhalenin kesin sonucunun, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra açıklanacağı bildirildi.

İhaleye katılan firmalar şunlar:

-İncekaya İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti ve ENAM İnş. Taah. Gıda San. Tic. A.Ş. İş ortaklığı.

-İşkaya İnş.San.ve Tic. A.Ş,

-TEB Enerji A.Ş. ve Caba İnş. Enerji Turizm San. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı,

-Nazmi Kürüm İnş. Turizm. San. ve Tic. A.Ş. ve Genç İnş. San. ve Tic. Ltd Şti. İş Ortaklığı

KANAL ANKARA PROJESİ

Bakan Gökçek’in prestij proje olarak tanıtımını yaptığı Kanal Ankara Projesi, Çankaya’nın doğusunda, İmrahor Viyadüğü ile Eymir Gölü Havzası arasındaki yaklaşık 9,5 kilometrelik hat ve 290 hektar alanı kapsıyor.

Güçlü bir yeşil bölge oluşturmak ve şehrin nefes alan merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla hazırlanan proje kapsamında, yapay nehir, göletler, su kanalı, rekreasyon alanları, atölyeler, ponny park yapılacak. Konser, festival, tiyatro gibi etkinlik alanları ile sergi alanı, atölyeler, müzeler yer alacak.

Ayrıca spor, ticaret alanları, seyir terası, su gösterileri havuzu, buz pisti, macera alanları gibi bölümler ile restoranlar, ibadethaneler, satış birimleri gibi tesisler bulunacak.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.