Mersin Valisi Su, Yapımı Devam Eden Yatırımları Yerinde İnceledi

Mersin Valisi Ali İhsan Su, kentte yapımı devam eden ‘Yenice Lojistik Merkezi’, ‘Hızlı Tren’ ve ‘Çukurova Bölgesel Havalimanı’ projelerinin çalışmalarını yerinde inceledi.


Mersin Tren Garı’ndan hareket eden ‘Anadolu’ isimli trenle çıkılan inceleme gezisi boyunca Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı’dan bölgedeki demiryolu ağı, hızlı tren altyapısı, yapımı devam eden yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Su, incelemelerinin ilk durağı olan Tarsus Garı’nda Kaymakam Yüksel Ünal tarafından karşılandı.

Tren Garı’nda bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet ederek hızlı tren projesi hakkındaki düşüncelerini alan Vali Ali İhsan Su, Tarsus Tren Garı ve hızlı tren altyapısı ile ilgili burada yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra, Kaymakam Ünal’ın da katılımıyla Yenice Lojistik Merkezi’ne doğru hareket etti.

Lojistik Merkezi inşaat alanını gezerek gelinen son durum ile ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Su, inceleme gezisi programını yine ilimizde yapımına devam edilen diğer önemli yatırımlardan biri olan Çukurova Bölgesel Havalimanı altyapı inşa çalışmalarını yerinde inceleyerek sürdürdü. Vali Ali İhsan Su, projenin ulaşım altyapısı ve gelinen son durum ile ilgili Karayolu 5. Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma sorumlularından brifing aldı.

İncelemelerinin sonunda yaptığı konuşmada, ‘Yenice Lojistik Merkezi’, ‘Hızlı Tren’ ve ‘Çukurova Bölgesel Havalimanı’ projelerinin sadece Mersin için değil, bölge ve ülke açısından da önem taşıyan büyük yatırımlar olduğunu kaydeden Vali Ali İhsan Su, bu yatırımların ilin, bölgenin ve ülkemizin ticaretten turizme, her alandaki gelişmesine büyük ivme kazandıracağını ifade etti. Vali Ali İhsan Su, Mersinde devam eden bu yatırımlarla ilgili olarak gösterdiği yoğun çaba ve katkılardan dolayı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a tüm Mersinliler adına şükranlarını sundu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar