Raylı Sistem OMÜ’yü daha da güzelleştirecekSamsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı Akademik Kurul Toplantısında konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in “raylı sistem kampüsümüzü daha da güzelleştirecek” dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı “Akademik Kurul Toplantısı”, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in katılımıyla Fakültenin Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ebül Muhsin Doğan ve öğretim elemanlarının da hazır bulunduğu toplantı, Dekan Doğan’ın bilgilendirme konuşmasıyla başladı.

Öğretim elemanı, öğrenci sayısı ve Fakültenin bölümleri hakkında bilgi veren Ebül Muhsin Doğan, bazı bölümlerde ise akademisyen eksikliği sıkıntısı yaşadıklarını dile getirdi.

RAYLI SİSTEM KAMPÜSÜMÜZÜ DAHA DA GÜZELLEŞTİRECEK
2018 yılının Ağustos ayında tamamlanması planlanan ve kampüs içinde çalışmaları devam eden raylı sistem projesine de değinen Rektör Bilgiç “Raylı sistem çalışmaları şu an birtakım rahatsızlıklara neden olsa da sonucunda hem ulaşımı kolaylaştıracak, araç trafiğini azaltıp çevre kirliliğini azaltacak hem de altyapısı ve çevre düzenlemeleriyle güzel olan kampüsümüzü daha da güzelleştirecektir.” ifadelerini kullandı.