Samsun-Sarp Demiryolu İçin İşbirliğiKaradeniz’deki kent konseyleri başkanları Rize’de toplanarak, Samsun-Sarp Demiryolu için harekete geçme kararı aldı. Ordu Kent Konseyi Başkanı Özgür Enginyurt, toplantıda demiryolu için Karadeniz Kent Konseyi Birliği kurulmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

SAMSUN-SARP EN ÖNEMLİ KONU
Kent Konseyleri olarak Rize’de bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Özgür Enginyurt, “Orada Türkiye Kent Konseyleri başkanlarının bir arada olduğu bir toplantı yaptık. Yörede ve bölgede yapılan bir toplantı olması sebebiyle Türkiye’nin yanı sıra yörenin ihtiyaçları da konuşuldu. Benim adıma da öne aldığım en önemli gündem maddesi ise Samsun-Sarp Hızlı Tren Hattı oldu. Rize’de iki üç gün süren toplantılarda birçok konu ele alındı ancak benim gündeme getirdiğim konu Hızlı Tren Hattı oldu. Bir konuya odaklanıp onu gerçekleştirdikten sonra diğer projelere yönelmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

KARADENİZ KENT KONSEYİ BİRLİĞİ KURULACAK
Bu çalışmanın ayağı yere çok sağlam basan bir çalışma olması gerektiğine değinen Enginyurt, “Yani tüneller ile mi geçilecek deniz üzerinden mi gidilecek bunlar önemli konular. Bununla ilgili olarak şehir şehir her kent konseyi kendi çalışmasını yapacak. Önümüzdeki ilk plan bu. Samsun-Sarp arasındaki tüm kent konseylerini ve belediyelerin sahiplenmesini sağlamak adına Karadeniz Kent Konseyleri Birliğinin kurulmasını düşündük. Birliğin kurulmasıyla birliğin en önemli projesi Samsun-Sarp arasında hızlı tren hattını gündemde tutmak olacak. Bununla ilgili ilk toplantı da önümüzdeki bir, bir buçuk ay sonra Ordu’da

Kaynak : www.orduolay.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.