Şimşek: Adana Metrosu’nu Ulaştırma Bakanlığı DevralmalıdırMHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada; “Hükümete sesleniyorum Adanalıların hakkını gasp ediyorsunuz. Adana metrosu’nu Ulaştırma Bakanlığı devralmalıdır” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; Ankara Metrosunun Ulaştırma Bakanlığına devredildiğini; ancak Adana Metrosu’nun hala Adana Büyükşehir Belediyesinde olduğunu belirterek adil davranılması gerektiğini belirtti.

Şimşek konuşmasında; “Ankara metrosu Ulaştırma Bakanlığına devredildi ama Adana Büyükşehir Belediyesi MHP’li olduğu için metro hala Adana Büyükşehir Belediyesinin sırtında. Belediye her ay gelirlerinin yüzde 40’ını metro borcuna yatırıyor, çalışmayan metronun borcunu ödemekle meşgul ve vatandaşa yapacak olduğu hizmetleri yapamıyor. Ben buradan Sayın Başbakana ve Ulaştırma Bakanına sesleniyorum, adil davranın, Ankara metrosu’nu nasıl Bakanlığa devretmişseniz Adana metrosu’nu da Ulaştırma Bakanlığı olarak devralın. Buradan bütün Adana milletvekillerine, bölge milletvekillerine ve bakanlara sesleniyorum, Adana halkının hakkını gasbediyorsunuz, Adanalıların alacak olduğu hizmetleri engelliyorsunuz.”dedi.