Sivas Hızlı Tren Projesinin Yüzde 85’i TamamlandıSivas Valisi Davut Gül, Yıldızeli ilçesinde ve ilçeye bağlı bazı belde ile köylerde çeşitli temaslarda bulundu.

İlk olarak Güneykaya Beldesi’ne giden Valimiz Gül, burada Yıldızeli Kaymakamı Yusuf Cankatar, Belde Belediye Başkanı Mehmet Akpınar ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Gül, beldenin girişine yapılan 14 derslikli lise inşaatını inceleyerek yüklenici firmadan inşaatın son durumu hakkında bilgi aldı.

Daha sonra beldede Başkan Akpınar, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Gül, beldenin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Güneykaya temaslarından sonra Büyük Akören köyüne geçen Valimiz Gül, burada köye yapılan halı sahayı inceledi ve köy halkının isteklerini geri çevirmeyerek halı sahada penaltı atışları yaptı. Gül, ardından köy içerisine yapılan 5 derslikli anaokulu inşaatını da gezdi.

Vali Gül ve Yıldızeli Kaymakamı Cankatar Yıldızeli ilçesinde Tapu Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda okul dışı güvenliği toplantısına katıldı.

Burada konuşan Gül, çocukların okuldan eve giderken sorunsuz bir şekilde eğitim sürecini sürdürmesini amaçladıklarını belirterek, “Bununla ilgili geçmiş yıllarda ki tecrübelerimizden de faydalanarak öncelikle okullarımızı okul irtibat görevlilerine zimmetledik. İçişleri Bakanlığımızın bu konuda talimatları oldu ve tüm Türkiye’de tek elden bir uygulama başlatıldı. Daha çok olay olan okullar başta olmak üzere hepsinde okul aile birliği başkanıyla, okul müdürüyle irtibat halinde olacak emniyet görevlilerimiz. İkincisi kamera sistemi bütün okullarda kurulsun ve bu kamera istemi emniyetin güvenlik sistemine entegre edilsin. Diğer bir konu da servisler. Servislerde ayakta yolcu olmayacak. Bir koltukta iki kişi olmayacak. Servislerde tabure olmayacak. Diğer bir önemli konumuz öğrencilerimizin beslenmesi. Çıkan yemekler, yemeklerin sunum şekli, hijyen olup olmaması takip edeceğimiz işlerden bir tanesi.” dedi.

Gül daha sonra yüksek hızlı tren şantiyesine geçti ve firma yetkililerinden yüksek hızlı tren inşaatının son durumu hakkında bilgi aldı.

Hızlı tren inşaatının bir an önce bitilmesi gerektiğinin altını çizen Gül, “Yüzde 85 civarına gelindi. İyi bir rakam. Bizler de üzerimize düşen ne varsa yaparız. Sizler de elinizde olmadan bir şekilde vatandaşın zararına sebebiyet verdiyeyseniz onu da usulüne uygun tanzim etmek lazım.” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.