TCDD’nin Satranç Turnuvasında Ödüller Sahiplerini BulduTCDD’nin 161. yılı dolayısıyla Ankara YHT Gar’da, 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde “Ödüllü Satranç Turnuvası” düzenlendi.

Ankara Demirspor’un organizasyonuyla TCDD Vakfı, Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilciliği ve ATG’nin katkıları ile düzenlenen turnuvaya 500 sporcu katıldı.

Gaziantep, Kayseri, Adıyaman, Eskişehir, Mersin, Karaman, Bitlis, Kocaeli, Erzurum ve Artvin’den gelen ve dereceye giren sporculara ödülleri, TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak, TCDD Teftiş Kurulu Başkanı ve Ankara Demirspor Başkanı Nuğman Yavuz, TCDD Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müşaviri İbrahim Kekeç, Ankara Satranç İl Temsilcisi Engin Güleç ve Türkiye Satranç Federasyonu yetkilileri tarafından verildi.

Ödül Töreninde konuşan TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak, mazisi 4000 yıl öncesine uzanan satranç sporunun önemini kaybetmeden devam ettiğini söyledi.

Turnuvanın önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı yapılmasını isteyen Kavak, “Önümüzdeki yıl bu turnuvayı tüm bölgelerimize yayalım. Oradan çıkan şampiyonlar Ankara’ya gelsin. Burada şampiyonlar yarışsın” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.