TCDD için 773 Taşımacılık A.Ş için 345 Personel Alımı Yapılacak!Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TCDD’ye 773, TCDD taşımacılık A.Ş’ye 345 toplamda ise 1118 personel alımının yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Raylı sistem mezunları yapılacak alımlarda öncelik istiyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TCDD’ye 773, TCDD taşımacılık A.Ş’ye 345 toplamda ise 1118 personel alımının yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklamalarında memur, işçi ve destek personeli kapsamında toplam 1118 personel alımı yapılacağını ifade etmişti.

TCDD’YE ALIMLAR KPSS ve MÜLAKAT İLE OLACAK
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan açıklamalarında “TCDD’yi alt yapı ve taşımacılık olarak ikiye ayırdık. TCDD alt yapı 773 kişi alacak. Bunların 150’si işçi olacak, İŞKUR üzerinden KPSS ve mülakat ile alacak, bu ay içerisinde çalışmasını yapacağız. 623’ü de destek personeli olacak, bunlarda KPSS ile alınacak. TCDD taşımacılık ise 345 kişi alacak bunların 178’i işçi, 167’si memur olacak. Karayolları’na da 640 kişi aldık, yine ihtiyacımız var, ihtiyaç oldukça personel alacağız.” ifadelerine yer vermişti.

RAYLI SİSTEM MEZUNLARININ TALEPLERİ
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın bu açıklamalarının ardından adaylar TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş’ye personel alım ilanını beklemeye başladılar. Sitemize mesaj yollayan adaylar konuyu gündemde tutmamızı ve alım haberlerini merakla beklediklerini ifade ediyorlar. Raylı Sistem mezunları TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş’den atamada öncelik beklediklerini ifade ederek seslerini duyurmamızı talep ediyorlar. Raylı sistem mezunlarından sitemize gönderilen mesajda;”Raylı sistemler mezunları olarak yaklaşık 1 yıldır personel alımlarını beklemekteyiz. Okuduğumuz bölümün diplomaları TCDD ve bağlı ortaklıkları dışında bir işe yaramıyor. Bu yüzden tek çıkış kapımız olan TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ. nin personel alımı yapmasını, bu alımları yaparken de bu iş için eğitim alıp hazır halde bekleyen raylı sistemler mezunlarına öncelikli davranmasını, mümkünse diğer bölümlerden alımları durdurup iş bekleyen bizlere fırsat vermesini istiyoruz.”denildi.

Kaynak: TrenHaber