TCDD İle Sudan Demiryolları Arasında İş BirliğiTCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 16 Ekim 2017 Pazartesi günü Sudan Demiryolları Kuruluşu’nu ziyaret etti.

Apaydın’a TCDD Bağlı Ortakları TÜLOMSAŞ, TÜVASAŞ ve TÜDEMSAŞ Genel Müdürleri eşlik etti.

Görüşmeler kapsamında; özellikle Sudan’daki mevcut demiryolu imkanlarını, çeken-çekilen araçlarının üretimini, hatların bakımına yönelik malzeme, araç ve ekipmanların teminini ve Sudan Demiryolları Kuruluşu’nun teknik personelinin eğitimi gibi birçok başlığı içeren bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Sudan Ulaştırma, Karayolları ve Köprüler Bakanı Makkawi Mohammed Awad, ortak işbirliğinin Sudan için önemli olduğunu ve Türkiye’deki demiryolları alanındaki gelişmelerin yakından takip edildiğini belirtti.

Heyetler arası görüşmeye daha sonra Sudan Uluslararası İşbirliği Bakanı İdris Suleiman da katıldı ve Sudan Demiryolları Kuruluşu’nun stratejik planı içerisinde yer alan ve hükümetin de desteklediği yatırımlar ile hedefler doğrultusunda Türkiye ile yapılacak işbirliklerinden duyacakları memnuniyeti dile getirdi.

Heyetler arasındaki görüşmenin olumlu sonuçlarının yakın zamanda somut olarak ortaya çıkacağını kaydeden TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ise çalışmaların bir an önce başlatılacağını ve ilk olarak teknik eğitimlerle başlayacak eylem planını bizzat takip edeceğini bildirdi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.