Ürdün Kara Ulaştırması Düzenleme Kurumu Genel Müdürü TCDD’nin Konuğu OlduUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştiren Türkiye-Ürdün Ulaştırma Karma Komisyon 1.Toplantısı Demiryolu Alt Çalışma Grubu Toplantısı 24 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıya; TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve Ürdün Kara Ulaştırması Düzenleme Kurumu Genel Müdürü Salah Al Louzi katıldı.

Toplantıda, demiryolu eğitimi alanında işbirliği, Hicaz Demiryolu tarihi mirasının korunması ve demiryolu hattının sürdürülebilirliğini sağlamak için demiryolunun rehabilitasyonu ve bakımı ile Amman’da bulunan Queen Alia Havaalanının demiryolu ile bağlanması ve Queen Alia Uluslararası Havaalanına gidecek Al Zarqa ve Amman arasındaki hattın işletilmesi konuları ele alındı.

Toplantının ardından TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve konuk Genel Müdür Salah Al Louzi, Ankara YHT Gar ve BAŞKENTRAY Projesi kapsamında inşaatı devam eden Hipodrom İstasyonu’nu gezdiler. TCDD Genel Müdürü Apaydın, Genel Müdür Salah Al Louzi’ya projeler hakkında güncel bilgileri aktardı.İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.