Ankara’da 24 Saat Kesintisiz Ulaşım BaşladıAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin 24 saat kesintisiz şehir içi ulaşım hizmeti, EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu’nun, gece saat 24.00’da Güvenpark otobüs duraklarında yaptığı açıklamanın ardından, otobüs şoförlerine ve yolculara, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna adına baklava ikramıyla başladı.

Genel Müdür Gündoğdu, ilk seferi gerçekleştirecek otobüsün yanında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla, Ankaralılar artık EGO otobüslerimizle, 9 metropol ilçemize gece seyahat edebilecekler. İlk seferimiz buradan başlıyor. Ankaralılara hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kesintisiz ulaşım hizmetiyle, gece yarısından sonra, Başkent’te yolcuların yüzde 90’ına hitap eden 35 hatta 280 sefer yapılacağı bilgisini veren Gündoğdu, şunları söyledi:

“35 hatta gece 02:00’ye kadar normal servislerimiz olacak. Daha sonra 3’te, 4’te ve 5’te saat başı birer sefer olmak üzere devam edecek. Sabah 06:00’da da normal seferlere geçeceğiz. Bugün bu uygulama için buradayız. Sayın Başkanımız, şoförlerimize tatlı ikram etmek istedi. Ankara’da 5 bölgemiz var. Otobüs bu bölge müdürlüklerinde bekler. Oralara da tatlıları gönderdik.

Otobüslerin yanı sıra metro seferlerimiz de gece 01:00’a kadar uzatıldı. Daha önce 11:30’a kadar sürüyordu. Metro yolcularımız için ringlerimiz de devam edecek. Vatandaşlarımızı orada da mağdur etmeyeceğiz. Bunu bir sosyal hizmet olarak görüyoruz. Yolcu sayısının azlığından ya da çokluğundan dolayı herhangi bir uygulama içine gireceğimizi düşünmüyoruz şimdilik. Zaten biz 35 hattı belirlerken, yolcu potansiyeline göre karar verdik. Bu hatlarla, Başkent’teki otobüs yolcularının yüzde 90’ına hitap ediyoruz. Bu 35 hattın dışındaki yerlerden de talepler gelirse, daha sonra değerlendirilir.”

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.