GAZİRAY Trafiği Rahatlatacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 3,5 yıllık çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi, prestiji yüksek projelerin detaylarını anlattı, tarihi, kültürel ve sosyal içerikli yatırımların yanı sıra, şehrin geleceğini yakından ilgilendiren projeleri ele aldı. Kentin ekonomisini direkt etkileyecek 1 milyar liralık bütçeli Düzbağ İçme Suyu projesinin kazanımlarını açıkladı, 2018’in ocak ayında su faturalarında yapılacak yüzde 15 iyileştirmenin müjdesini verdi.


Yapımı süren GAZİRAY projesi hakkında bilgiler veren Başkan Şahin, “Başpınar-Gaziantep-Mustafa Yavuz İstasyonları Arasının Yeniden İnşa Edilmesi Altyapı ve Üstyapı Yapım İşleri (GAZİRAY) Projesi güzergahındaki taşınmazlarla üzerindeki yapı ve ağaçlar kamulaştırılacak. 200 milyon lira maliyetli GAZİRAY’ın, 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi ile Organize Sanayi Bölgesini birbirine bağlayacak olan 25 kilometre uzunluğunda 17 istasyonla hizmet verecek olan GAZİRAY projesi, trafiği bayağı rahatlatacak.

GAZİRAY bittikten sonra asıl beni heyecanlandıran proje, Metro projesidir, dönemimde temelini atmayı hedefliyorum. Metro’nun, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından fizibilitesi onaylandı, kilometresi 100 milyon lira maliyetli büyük bir proje, 15 kilometrelik uzunluğundaki hattı düşünürseniz maliyetini varın siz hesaplayın. İstasyon Parkı, metroya aktarma merkezi olacak, Maarif, Özdemirbey Caddesi, Düztepe ve Yeni Şehir Hastanesine kadar uzanacak metro hattı baba yiğit bir iş. İnsanlarımızın şehre bir baştan bir başa 10 dakikada ulaşacağı yüksek teknolojili taşıma sistemini şehrimize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar