Kars’ta Düzenlenecek Tren Makinisti Kursu İçin Başvuran Adayların Dikkatine

TCDD Tren Makinisti Alımı
TCDD Tren Makinisti Alımı

TCDD Taşımacılık tarafından Kars ili tren makinistlik kursu hakkında duyuru yayınlandı. Buna tren makinistlik kursu ve TCDD kursu taban puanları açıklandı. TCDD Taşımacılık A.Ş. tren makinistlik kursu başvuru sonuçları hakkında duyuru yayınlandı. TCDD Taşımacılık’ın internet adresinden yayınlanan duyuruda, Kars ilinde yapılacak tren makinistlik kursuna ait başvuru sonuçlarına, sınav tarihlerine ve KPSS taban puanlarına yer verildi.


İŞKUR ve TCDD işbirliğiyle düzenlenecek tren makinisti kursu için başvuru sonuçlarına göre sözlü sınava katılacak adayların listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. KPSS puan sıralamasına göre ilk 60 aday mülakata çağrıldı.

KPSS sıralamasına göre 1 ve 20 sıralı adaylar 23 Kasım 2017 tarihinde saat 9 – 12 arasında, 21 ve 40 sıralı adaylar aynı gün saat 14:00 ve 17:00 saatleri arasında seçmelere katılacak. Diğer adaylar 24 Kasım 2017 tarihinde saat 9:00-12:00 arasında seçmeye alınacak.TCDD makinistlik kursu taban puanları da açıklandı.

Buna göre seçmelere en düşük 71,4360 KPSS puanıyla aday çağrıldı. En yüksek puanlı aday ise 89,1044 puanla katılacak.


3 Comments

  1. makinistlik kursu ,sadece makına kullanmaktan ibaret değil.işletmeyi sistemleri ve araçları vede mevzuatı iyi bilmek lazım.Bu sebeple konuyu iyi bilen uzman eğiticiler olmalı.Eğiticiler nerede nasıl ne kadarsürede eğitildiğimerak konusu..similatör eğitimin ufak bir paarçası..eğiticilerin sınavı yapılıyormu?.makinist adayların teorik ve pratik eğitimini yapatıran hoca ayrı.sınav yapan kocalar ayrı olmalı.Soru seçimi ve doğru cepları uzmanlık ister

  2. Ben bu alımdan birşey anlamadım mevcut alım 20 kişiydi 16 düştü dediler sonra 20 ye çıktı dediler birşey demedik ve sonra tekrardan 16 kişi diyolar nasıl bir iştir ben çözemedim….

  3. Bilal gungor sen neyapmaya calisiyon heryere basvuru yapiyon neyden korkuyonki zaten ilk sıradasın!!!!

Yorumlar