Malatya Gar Yaya Alt Geçidi Törenle Hizmete AçıldıMalatya Gar ile Yeşiltepe Mahallesi arasında yapılan 205 metre uzunluğundaki Malatya Gar Yaya Alt Geçidi için 18 Kasım Cumartesi günü, açılış töreni düzenlendi.

Malatya Gar önünde düzenlenen açılış törenine; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Vali Ali Kaban, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, TCDD 5.Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hizmete giren Malatya Gar Yaya Alt Geçidi ile birlikte, vatandaşlar gar önünden Yeşiltepe’ye yaya olarak ulaşabilecekler. Yeşiltepe’de oturan vatandaşlar ise hastaneye ve bölgeye araç kullanmadan yaya olarak daha kısa sürede ulaşmış olacaklar.

Törende konuşan Bakan Tüfenkci, Elazığ-Malatya hızlı tren projesine değindi. Pprojenin devam ettiğini vurgulayan Tüfenkci, onay sürecinden sonra 2018 yatırım programına teklif edileceğini söyledi.

TCDD 5.Bölge Müdürü Üzeyir Ülker ise, “75 bin nüfuslu Yeşiltepe’de oturan vatandaşların daha güvenli geçişleri için maliyeti 3 milyon 200 bin TL tutarında modern bir alt geçidimiz oldu.” diye konuştu.

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.