Ordu’da Toplu Taşıma Dönemi… Araçlar Gelmeye BaşladıOrdu Büyükşehir Belediyesi, yıllar süren bir hayali gerçekleştirmek için başlattığı çalışmalarda sona geldi. Ordu tarihinde ilk kez uygulamaya geçecek olan “Toplu Taşıma Sistemi” için yeni araçlar dün Altınordu ilçesine getirildi.

ŞOFÖR ESNAFININ HAKLARI KORUNDU

322 araçla hizmet veren mevcut dolmuş hatları, yeni sistemle birlikte 177 yeni ve modern araçla hizmet verecek. Tamamlanan dönüşümle birlikte, hem konforlu bir ulaşım sağlanacak hem de şehir içerisindeki trafik yoğunluğunun önüne geçilecek. Ocak ayı içerisinde başlayacak olan Toplu Taşıma Rehabilitasyon Projesi için Ordu’ya gelen araçlar dün Altınordu Karapınar Mahallesi’ndeki depolama alanına getirildi. Yeni toplu taşıma araçlarına vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gözlendi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Biz daha önce tüm şoför esnafımızın hakkını koruyacağımızın sözünü vermiştik. Araçların seçimini tamamen esnaf kardeşlerimizin insiyatifine bıraktık” dedi.

16 ADET BÜYÜK OTOBÜS VAR

Yıllar süren bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Ordu’muzda 265 dolmuş aracı, 46 Sagra Meydan aracı ve 11 de Kuğukent aracı hizmet veriyordu. Yeni dönemde şoför esnafımız, konforlu ve farklı kapasitelerde 177 araç ile hizmet verecek. Yeni sistemle birlikte 322 adet aracın 161 adedi 5,5 – 8 m aralığında, 16 adedi 8 – 10 m aralığında olmak üzere toplam 177 araca dönüştürülmesi sağlanacak. Cumhuriyet Meydanı araçların toplanma merkezi olacak 20 kapalı durak ile 300’e yakın durağın montaj çalışmaları tamamlandı. Ocak ayı içerisinde Ordu ilimiz artık toplu taşımaya geçiyor. Tüm esnaf arkadaşlarıma bol kazanç temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.