Ukrayna Büyükelçisi Kardemir’i Ziyaret EttiUkrayna’nın Ankara Büyükelçiliği ve Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM)’nin desteğiyle Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Türkiye-Ukrayna Diplomatik İlişkilerinde 25. Yıl Sempozyumu”na katılmak üzere Karabük’e gelen Ukrayna?nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha ve beraberindeki heyet Kardemir’ide ziyaret etti.

Kardemir Genel Müdürlüğünde Şirketin Mali İşler Koordinatörü ve Genel Müdür Vekili Hasan Sarıçiçek ve Demir ve Çelik Üretim Başmüdürü Ahmet Aycan tarafından karşılanan Büyükelçi ve beraberindeki heyet, önce kendileri için hazırlanan brifinge katıldı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha ve beraberindeki heyet, Genel Müdür Vekili Hasan Sarıçiçek tarafından Kardemir ve demir çelik sektörüne ilişkin verilen brifingin ardından sırasıyla Kok Fabrikaları, Yüksek Fırınlar ve Ray -Profil Haddehanesi ile halen yatırımda montaj çalışmaları devam eden Demiryolu Tekeri Fabrikasını gezerek, şirketin üretim teknolojileri ve ürünleri hakkında bilgi aldı.

Düzenlenen teknik gezinin ardından şirketimizden ayrılan Büyükelçi ve beraberindeki heyete Kardemir’e gelişlerinde Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar’da eşlik etti.

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.