Akçaray İle Kaliteli Toplu Taşıma Sistemine Geçiş Yapıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Pakmaya Huriye Pak İlkokulu Okul Müdürü Halil Öztürk ile Okul Aile Birliği Başkanı Gülbahar Yıldırım ve üyeleri makamında konuk etti. Karaosmanoğlu ayrıca Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin ve yönetim kurulu üyeleriyle de bir araya geldi. Görüşmelerde Kocaeli’deki eğitim hizmetleri ve ulaşımın daha nasıl konforlu olabileceği noktasında görüş alışverişi yapıldı.


KALİTELİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA TEVECCÜH ARTIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin ve yönetimiyle olan görüşmesinde yeni ulaşım modelleri başta olmak üzere yürütülen projeler konusunda istişare gerçekleştirildi. Taşımacı esnafıyla birlikte yürütülen projeler konusunda teşekkür eden İşveren Sendikası Genel Başkanı Çetin, açacakları şube için Karaosmanoğlu’ndan destek istedi. Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar’ın da yer aldığı görüşmede, toplu taşıma esnafının işini sevmesi ile kurallara uyması ve araçlarını yenilemek için yatırım yapması gerektiği de vurgulandı. Karaosmanoğlu birliktelikte, “Vatandaşımızın kaliteli toplu taşıma araçlarına teveccühünün arttığını görüyoruz” dedi. Hizmete alınan Tramvay projesinde toplam 30 bin yolculuk içerisindeki 11 bin yeni yolcunun kaliteli toplu taşıma sistemine geçiş yaptığına da değinildi.

“GENÇLİK HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR”

Kocaeli’de çok önemli eğitim yatırımları yaptıklarını, çocuklara ve gençlere dönük çok önemli projeler ürettiklerini Derince Pakmaya Huriye Pak İlkokulu yöneticilerinin ziyaretinde belirten Karaosmanoğlu, “Eğitime çok önem veriyoruz. Kentimizdeki eğitim camiamızın ve vatandaşlarımızın büyük memnuniyet duyduğu gençlik hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Okullarımızın ve halkımızın kullanımı için açtığımız spor salonları da güçlü bir nesil yetişmesi içindir. Fen Laboratuvarları eksiği olan okullarımızı da proje desteğimizi vereceğiz” açıklamasını yaptı.İlk yorum yapan olun

Yorumlar